שאלות ותשובות

כן, רק כל עוד ההזמנה לא יצאה עדיין מהמחסנים.

נשמח לעזור לכם לבצע את השינוי – פנו אלינו בכתובת המייל Riddlejewelry@gmail.com או שלחו לנו WhatsApp למספר: 050-9476049 ונחזור אליכם תוך יום עסקים בימים א׳-ה׳, בין השעות 8:00 עד 16:00.

שימו לב: שינויים שתבצעו בחשבון שלכם באתר לא ישפיעו על הזמנות שכבר נקלטו.

אם ההזמנה לא הגיעה עד זמן המשלוח המשוער: צרו קשר עם שירות הלקוחות שלנו: במייל או שלחו לנו WhatsApp למספר: 050-9476049 ונחזור אליכם תוך יום עסקים בימים א׳-ה׳, בין השעות 8:00 עד 18:00.

ניתן לבצע רכישה באתר בשתי דרכים:

  1. לאחר הזנת הפרטים האישיים יפתח עבורכם חשבון פתיחת חשבון אישי באתר התאפשר לכן לרכוש בעתיד באופן פשוט ומהיר כמשתמש רשום במערכת
  1. אם אינכם מעוניינים לפתוח חשבון אישי, ניתן לבצע רכישה בתור משתמש אורח לאחר שבחרתם בפריט הרצוי, כל מה שתצטרכו לעשות זה להקליד את כתובת הדוא”ל ופרטיכם האישיים אשר בסופו של דבר לא ישמרו במערכת, אלא רק לצורך ביצוע ההזמנה.

כאשר הפריט לא מופיע כ- “אזל מהמלאי” הפריט זמין לרכישה באתר.

כל התכשיטים שלנו מגיעים ארוזים בקופסאות ממותגות שלנו עם השקית של רידל, במידה ותרצו לשלוח עם עטיפת מתנה ניתן לבצע זאת. רק יש ליצור עמנו קשר דרך WhatsApp או במייל ואנו נוודא שישלח ארוז ועם מכתב מזל טוב.

מיד בסיום ביצוע ההזמנה ישלח אליכם דוא”ל המאשר את קליטת ההזמנה ובו יופיע סיכום ההזמנה- מספר ההזמנה, פרטי המשלוח ופרטי החשבונית.

ניתן לפנות לשירות הלקוחות דרך WhatsApp – ונשמח לסייע.

קיימת טבלת מידות לכל תכשיט, בכדי להגיע אליה יש להקליק על התכשיט הרצוי וטבלת המידות נמצאת תחת התמונה שלו לצד התגית מידע נוסף.

על מנת לראות את ההזמנות שביצעתם יש להתחבר אל החשבון האישי שלכם הקליקו על אייקון כניסה הממוקם בחלק העליון מצד שמאל של העמוד “כניסת משתמשים” ולהקליק שוב על אייקון My Orders.

ניתן לשלם בכרטיסי אשראי מסוג ויזה כאל, ויזה לאומי, מאסטרקארד, דיינרס, העברה בנקאית וביט.

כמובן, התשלום באתר שלנו מאובטח ועומד בתקני אבטחת המידע הגבוהים ביותר (SSL), זוהי שיטת אבטחה מהנפוצות בעולם שמונעת מגורמים זדוניים ליירט מידע רגיש ולעשות בו שימוש כלשהו. כך שפרטי כרטיס האשראי שלך מוצפנים ובטוחים ולא ניתנים לאיתור או שחזור על-ידי גורם שלישי.

יש לשלוח מייל לשירות הלקוחות ולהודיע על ההחלטה להחליף את התכשיט, כולל סיבת ההחלפה, לאחר מכן נבצע את תהליך ההחזרה של התכשיט ושליחה תכשיט חדש. סה”כ עד 14 ימים מתאריך ביצוע הקניה, כמו כן על מנת לבצע החלפה התכשיט חייב להיות במצבו המקורי ומבלי שנעשה בו שימוש. כמו כן, יש לוודא שהתכשיט נשאר באריזתו המקורית המלאה.

לאחר קבלת התכשיט ובדיקתו, בהנחה שכל התנאים הנדרשים קוימו, תתאפשר ללקוח החלפה.

בנוסף לכך במידה והמוצר נשלח באמצעות שליח, ינוכה מסכום ההחזר 30 ₪

התנאים המצטברים לביטול עסקה לפי תקנות הגנת הצרכן הינם :

ניתן להחזיר פריטים תמורת זיכוי לאתר או החזר כספי עד 14 יום מיום קבלתם. זאת בתנאי שלא נעשה בהם כל שימוש, שלא נפל בהם שום פגם/נזק וכנגד קבלה בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן.

פריטים שנרכשו במבצע ניתנים להחזרה עד יומיים מיום קבלתם.

לא יינתן זיכוי או החזר כספי על דמי המשלוח.

כל זיכוי יועבר לכרטיס האשראי בו בוצעה ההזמנה בלבד, ובהתאם ללוחות הזמנים של חברת האשראי. עם ביטול העסקה יזוכה אמצעי התשלום שמסרה הלקוחה בניכוי דמי ביטול בגובה 5% משווי העסקה או 100 ש”ח- לפי הנמוך מבין השניים, זאת בהתאם לחוק הגנת הצרכן.

לא ניתן לזכות כרטיס דירקט ולכן בעלי כרטיס דירקט זכאים לקבלת זיכוי לאתר בלבד.

במקרה של ביטול עסקה לאחר שליחת המוצר אל המזמינה, יינתן זיכוי כספי בניכוי דמי ביטול בגובה 5% משווי העסקה או 100 ש”ח- לפי הנמוך מבין השניים, זאת בהתאם לחוק הגנת הצרכן ובניכוי של דמי המשלוח. הזיכוי יינתן בתנאי שהפריט יוחזר ללא שימוש ו/או פגם ו/או נזק- בתוך קופסת המארז וכפי שהתקבל. במידה והמוצר הוחזר שלא כאמור בסעיף זה, לא תזוכה המזמינה (לא זיכוי כספי ולא שובר זיכוי). יובהר כי רידל היא בעלת שיקול הדעת הבלעדי בעניין מצב המוצר המוחזר.

זיכוי כספי יינתן עפ”י האמור בחוק למעט עגילים ותכשיטים בהתאמה אישית (שם/ חריטה ועוד..) אשר הוכנו במיוחד עבור הלקוחה ואותם לא ניתן להחזיר או להחליף.

לא יינתן זיכוי כספי בגין פריטים שלא שולמה בגינם תמורה כספית, כגון מבצעים או מתנות.

* חברת רידל עושה את מרב המאמצים והבדיקות להוציא את התכשיטים אותם הזמנת במצב מושלם. עם זאת אנו מבינים כי יכול לקרות מצב שבו יישלח אלייך מוצר שנפל בו פגם בייצור. במקרה זה, הלקוחה תשלח אלינו בדואר רשום על חשבונה את הפריט לכתובותינו, ואנו נזכה אותה על עלות המשלוח בזיכוי לרכישה באתר. הזיכוי יתבצע רק לאחר קבלת החבילה ובדיקתה על-ידי עובדינו.

ניתן לבטל את ההזמנה כולה או חלקה, באמצעות פנייה לשירות הלקוחות דרך האמייל או WhatsApp.

עם ההזמנה אנו מביאים במתנה מטלית לניקוי התכשיט ובכך לשמור על הברק של הכסף ובנוסף יש להימנע מלהיכנס  עם התכשיט לים, לבריכה וג’קוזי.

כמובן, אנו מעניקים אחריות מלאה על ציפוי התכשיטים שלנו למשך שנה שלמה! / קיימת אחריות לשנה על ציפוי התכשיט ועל הזירקונים.

על מנת לממש את האחריות יש לשמור על תעודת האחריות, לשלוח לנו הודעה ולשלוח אלינו את התכשיט.

התכשיטים שלנו עשויים כסף סטרלינג 925 ופליז בציפוי זהב.

שנם שלושה אורכים בפירוט כל מוצר (14 ס”מ/ 16ס”מ/ 18 ס”מ) כאשר המידה הממוצעת הינה 16 ס”מ. במידה שקיים צורך במידה שאינה אחת מהאפשרויות הנתונות צרי קשר עם שירות הלקוחות שלנו ואנו נעזור לך להתאים את המידה הנכונה לך ולבצע את ההזמנה כראוי.

מוזמנת ליצור עמנו קשר ונלווה אותך עד למציאת המידה המתאימה לך ביותר.

במידה ואת זקוקה לעזרה בדיוק בשביל זה כתבנו את מדריך מידות שנמצא תחת כל פריט, בהתאמת אורך השרשרת אנחנו כאן צרי עמנו קשר.

Shopping Cart
×
דילוג לתוכן